Grzałka do e papierosa to element, który wymaga poświęcenia szczególnej uwagi. W zależności od rodzaju grzałki, metalu z jakiego jest wykonana, czy ilości nawiniętych zwojów można uzyskać „dym” o zróżnicowanych parametrach. Typy grzałek różnią się od siebie ze względu na wykorzystywany atomizer.

Podstawowy podział grzałek

W przypadku niektórych modeli możemy używać gotowych grzałek, osadzonych w specjalnym module, wkręcanym w atomizer. Dzięki temu ich wymiana przebiega bardzo łatwo. Dedykowane są dla początkujących e-palaczy lub osób, które cenią sobie prostotę użytkowania. Podobnym rozwiązaniem jest gotowa grzałka do e papierosa, która nie jest elementem modułu, a po prostu zaplecionym odpowiednio drutem.

Nadaje się do atomizerów posiadających słupki do mocowania jednej, dwóch bądź nawet większej ilości grzałek na raz. Takie rozwiązanie kierowane jest do bardziej zaawansowanej grupy użytkowników. Wymaga bowiem precyzji i podstawowej wiedzy z zakresu elektroniki, by uniknąć zwarcia. Trzecia możliwość jest bardzo zbliżona do poprzedniej i poleca się ją najbardziej zaawansowanym e-palaczom.

Mowa o grzałkach do e papierosa nawijanych samodzielnie

Zasada użytkowania jest ta sama, z tą różnicą że grzałkę należy wykonać własnoręcznie, z wykorzystaniem drutu dostępnego w sklepach specjalistycznych.